چرا باید چگونه خواندن را بیاموزیم؟
نوامبر 24, 2018

به احتمال زیاد اولین چیزی که با خواندن عنوان این مقاله در ذهن شما تداعی می شود، نیمه پر و نیمه خالی لیوان است. افراد مثبت اندیش نیمه پر و افراد منفی نگر نیمه خالی را در دید خود قرار می دهند. شما فکر میکنید فردی مثبت اندیش هستید یا منفی نگر؟

بیایید با هم بیشتر بخوانیم. تفکر مثبت. واژه ای که آن را می توان بدین صورت تعریف کرد. شیوه ای از فکر کردن است که فرد را قادر می سازد، نسبت به رفتارها، نگرش ها، احساس ها، علایق و استعدادهای خود و دیگران برداشت و تلقی مناسبی داشته باشد و با حفظ آرامش و خونسردی بهترین و عاقلانه ترین تصمیم را بگیرد.
افراد مثبت اندیش در زمان حال زندگی می کنند. نسبت به مسائل گذشته و آینده دید خوبی دارند ولی افراد منفی نگر همیشه از زندگی خود ناراضی هستند. با نظرات دیگران بدون دلیل منطقی مخالفت می کنند و از کاه، کوه می سازند.
اگر شما فردی منفی نگر هستید، شاید به نظر خودتان واقع بین باشید اما واقعیت این است که شما منفی نگر هستید. البته منفی نگر بودن به معنای انسان بدی بودن نیست و شما می توانید دوستان خوب و روابط موفقی داشته باشید. شما همواره خودتان را برای بدترین اتفاق آماده می کنید، چون معتقدید با این کار اگر اتفاق بدی بیفتد دیگر شوکه نمی شوید و اگر اتفاق خوبی بیفتد هم ضرر نکرده اید. واقعیت این است که منفی نگری تغییری در نتیجه کار ندارد بلکه لحظه ی حال را برایتان تلخ می کند و نمی گذارد بتوانید زندگی عادی خودتان را داشته باشید.
افراد مثبت اندیش احتمالا هرگز بی خوابی های شبانه به دلیل نگرانی از اتفاقات آینده را تجربه نمی کنند و از نظر آن ها هر اتفاق منفی، حتما وجوه مثبتی دارد که دیر یا زود نمایان می شوند. افراد مثبت اندیش خوشحال، پرانگیزه و با نشاط هستند و هرگز به اتفاقات ناخوشایند و تلخ فکر نمی کنند.
حال فکر می کنید که مثبت اندیش هستید یا منفی نگر؟

محمد حسین ناجانی
محمد حسین ناجانی
دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه خواجه نصیر هستم. چندین سال است که در زمینه آموزشی فعالیت میکنم. از کودکی آرزو داشتم بتوانم از استعداد هایم استفاده کنم و اکنون نیز در حال تلاش هستیم تا دانش آموزان امروز افرادی قوی و اجتماعی در آینده بشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *